Tayna & Azet – Tequila

Sponsored Links

Tayna & Azet – Tequila Mp3 audio & Mp4 Music Video Free Download

A talented singer and song writer Tayna & Azet Recently dropped a new song titled Tequila you will also get the Mp4 and lyrics here

As we all know that we can meditate through music and music also gives us joy thats why Tayna & Azet come through with this amazing song which is called Tequila so that you can be happy again.

ABOUT

Një vit pas publikimit të bashkëpunimit të tyre të parë në titullin “Ti Harro” që rezulton nga albumi Neue Welt de Azet, ky i fundit dhe Tayna vendosën takëmet në tryezë duke zbuluar “Tequila”.

Më 28 qershor 2022, vetëm dy ditë para publikimit të tij, bashkëpunimit u njoftua në rrjetet sociale të dy artistëve përmes një ekstrakti.

E përbërë nga Cricket, i pranishëm së bashku me shqiptarin në shumë prej titujve të tij, titullin shton një prekje verore në ngjyrat e Bipolar. Klipi i prodhuar nga Sekuence pasqyron gjithashtu këtë atmosferë midis peizazheve qiellore dhe makinave luksoze.

Stream And Download Tayna & Azet – Tequila Mp3 Below:

DOWNLOAD MP3

Tayna & Azet – Tequila YouTube Video Mp4 Download

Tayna & Azet – Tequila Lyrics Below

[Teksti i “Tequila” ft. Azet]

[Intro: Azet]
Baby ama ni shot tequila
Une sonte nuk t’thirra
Pa ty ma mire po nina
Mos u kthe ti rri larg

[Chorus: Tayna & Azet]
Baby ama ni shot tequila
Une sonte nuk t’thirra
Bet’cha jam kon ma e mira
Zemra jem ku je tash
Baby ama ni shot tequila (Tequila)
Une sonte nuk t’thirra
Pa ty ma mire po nina
Mos u kthe ti rri larg

[Verse 1: Tayna]
Ma n’fund so ka ma nin t’kom harru
Qe mu ke hek prej jetes em ke pshtu
Tash veq me dal me festu une po du
Me katallog e zgedhi cilin du
Kon du e nxo e kon du e lo
Ski ça thu mo se s’t’kom ty kurgjo
E tash mashtroji ato
Jon qasi qe hajn forre
Livdohu me mu Dyte e dijm t’shkon per dore
Kthehna une ku e lash
Spo ma nin mu per ty tash
Si pa ty si me ty bashke
Nuk pom bon pershtypje ma
Tash me shoqe ikim n’kerr
Tash me shotsa meniher
Mu kejt akull po ma qet
Kush je ti s’po t’njoh haver

[Chorus: Tayna & Azet]
Baby ama ni shot tequila
Une sonte nuk t’thirra
Bet’cha jam kon ma e mira
Zemra jem ku je tash
Baby ama ni shot tequila (Tequila)
Une sonte nuk t’thirra
Pa ty ma mire po nina (Check, ah)
Mos u kthe ti rri larg (Check)

[Verse 2: Azet]
Lamborghini Huracán, zum Glück bist du nicht da
Ich mach’ mein Geld und wo du bist, ist mir egal
Neben mir ist eine Miss à la Chanel Iman
Neben dir ein alter Mann, der deine Rechnung’n zahlt
Karma kommt, Baby spielt Spiele
Warum kriegst du kein Wort raus, wenn du mich siehst?
Po shitesh e ftoft kishe nuk ta nin
Aber bitte sag nicht, dass du mich liebst
Auf dieses Drama folgt dein Karma
Es tut dir leid, doch jetzt ist zu spät
Mit den Jungs, trink’ Bacardí, riech’ nach Armani
Wir sind die ganze Nacht unterwegs

[Bridge: Azet & Tayna]
Du denkst 24/7 an mich
Was denkst du, wer du bist? Ich brauch’ keinen wie dich
Flaschen aufn Tisch, wir stoßen an, du trinkst mit
Mach dir kein’n Kopf, es geht alles auf mich

[Chorus: Tayna & Azet]
Baby ama ni shot tequila
Une sonte nuk t’thirra
Bet’cha jam kon ma e mira
Zemra jem ku je tash
Baby ama ni shot tequila (Tequila)
Une sonte nuk t’thirra
Pa ty ma mire po nina
Mos u kthe ti rri larg

Leave a Reply